UPOZORNĚNÍ: Z důvodů velkého přetížení přepravních společností se můžou prodlužovat dodací doby objednávek.

Pánev WOK ocelová 33 cm - kulaté dno

Kód: 20036
–22 %
Pánev WOK ocelová 33 cm - kulaté dno
–22 % 428 Kč
Skladem (26 ks)

Tradiční ocelová pánev wok o průměru 33 cm s kulatým dnem.

POZOR: Před prvním vařením je třeba wok pánev vypálit. Postup viz. níže. Nevypálená wok pánev je při styku s vodou náchylná ke korozi.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Klasický plechový wok, na kterém se vaří po celé Asii. Má kulaté dno, proto není vhodný na elektrické sporáky. Dřevěná rukojeť.

Před prvním vařením je třeba wok takzvaně vypálit. Pak bude jeho povrch dokonale nepřilnavý. 

Doporučený postup: nový wok nejprve důkladně omyjte teplou vodou, saponátem a drsnější houbičkou, a to zevnitř i z venku. Dokonale suchý wok dejte rozpálit na plynový vařič. Povrch woku začne postupně měnit barvu. Otáčejte wokem tak aby se barva změnila na celém povrchu. Pak do woku nalijte asi dvě lžíce oleje a opatrně rozetřete po celém woku. Rozpálený olej se začne vypalovat. Pak nalijte další olej a nasypte do woku větší množství nakrájené zeleniny (může být salát, zázvor, jarní cibulka). Smažte do černa a mícháním zeleniny roztírejte olej po celém woku. Usmaženou zeleninu vyhoďte, wok nechte vystydnout a vytřete papírovým ubrouskem.

Mnoho názorných videí lze nalézt na youtube.com (how to seasonig wok).
https://www.youtube.com/watch?v=QCJWJz2Kw2I
https://www.youtube.com/watch?v=a783vEF2yYA
 

Vypálený wok nemyjte nikdy saponátem a houbičkou a nedávejte do myčky!

Bez vypálení woku nelze bohužel uznat jeho reklamaci co se týče přilnavosti povrchu woku (neboli pokud wok nevypálíte a bude se vám v něm lepit jídlo, tak to nelze reklamovat). 

Materiál: plech a dřevo

Průměr: 33 cm

Vyrobeno: Čína

Doplňkové parametry

Kategorie: WOK PÁNVE
Hmotnost: 1.01 kg
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 7.9.2020
+ prostě WOK

5
B Avatar autora | 19.5.2020
Naprosto splnila očekávání. Už se vaří nejen asijská jídla. Výhodná cena. V jiných obchodech je dražší. Pro lepší stabilitu pánve na naše plynové hořáky, je dobré použít nástavec na Wok pánev. Dá se zakoupit zde : Naprosto splnila očekávání. Už se vaří nejen asijská jídla. Výhodná cena. V jiných obchodech je dražší. Pro lepší stabilitu pánve na naše plynové hořáky, je dobré použít nástavec na Wok pánev. Dá se zakoupit zde : https://www.mojespotrebice.cz... - pod názvem kroužek na Wok pánev. - pod názvem kroužek na Wok pánev.