Pánev WOK ocelová 33 cm Kód: 19171

Neohodnoceno
Výrobce: ČÍNA
398 Kč 386 Kč/1ks
Skladem (15 ks)
Můžeme doručit do: 20.10.2017

Steel Wok - ocelová pánev wok s průměrem 33 cm

Související produkty

Detailní popis produktu

Klasický plechový wok, na kterém se vaří po celé Asii. Má kulaté dno, proto není vhodný na elektrické sporáky. Dřevěná rukojeť.

Před prvním vařením je třeba wok takzvaně vypálit. Pak bude jeho povrch dokonale nepřilnavý. 

Doporučený postup: nový wok neprve důkladně omyjte teplou vodou, saponátem a drsnější houbičkou, a to zevnitř i z venku. Dokonale suchý wok dejte rozpálit na plynový vařič. Povrch woku začne postupně měnit barvu. Otáčejte wokem tak aby se barva změnila na celém povrchu. Pak do woku nalijte asi dvě lžíce oleje a opatrně rozetřete po celém woku. Rozpálený olej začne čoudit. Pak nalijte další olej a nasypte do woku větší mnozství nakrájené zeleniny ( může být salát, zázvor, jarní cibulka ). Smažte do tmava a mícháním zeleniny roztírejte olej po celém woku. Usmaženou zeleninu vyhoďte, wok nechte vystydnout a vytřete papírovým ubrouskem.

Mnoho názorných videí lze nalézt na youtube.com ( how to seasonig wok ). 

Vypálený wok nemyjte nikdy saponátem a nedávejte do myčky! Bez vypálení woku nelze bohužel uznat jeho reklamaci co se týče přilnavosti povrchu woku ( neboli pokud wok nevypálíte a bude se vám v něm lepit jídlo, tak to nelze reklamovat ). Děkujeme za pochopení.

Vyrobeno : Čína

Materiál: plech